Cum influenteaza schimbarile din videochat incasarile modelelor?

De la 1 septembrie, LiveJasmin, unul dintre site-urile de top de videochat, a introdus o serie de schimbari privind procentele pe care le obtin modelele, precum si incadrarea perioadelor de lucru. Au fost nenumarate discutii in industrie despre cum incasarile modelelor vor fi afectate de aceste schimbari, astfel ca in acest articol vom incerca sa explicam aceste schimbari si cum modul de lucru poate avea efecte diferite asupra incasarilor.

Cine va fi afectat de aceste modificari?

Schimbarile introduse de Jasmin au fost implementate pentru a mari veniturile modelelor performante si pentru a incuraja modelele sa petreaca mai mult timp online. Vor fi afectate de aceste schimbari:

  • Modelele care sunt incepatoare in acest domeniu.
  • Modelele care lucreaza exclusiv pe LiveJasmin.
  • Modelele cu experienta care nu ajung la incasari de peste 10.000$.

Ce se intampla, asadar, cu modelele aflate la inceput de drum sau cu cele care nu au ajuns inca la incasari de 10.000$?

Adevarul este ca, daca decid sa lucreze cu un studio exclusiv Jasmin, nu vor avea incasari mari de la inceput. In acest caz exista posibilitatea sa fie descurajate crezand ca nu se castiga multi bani din videochat.

Cine nu va fi afectat de aceste modificari?

Nu vor fi afectate de schimbarile survenite pe LiveJasmin modelele care lucreaza cu mai multe site-uri.

Sigur, incasarile pe LiveJasmin pentru un model incepator vor fi mai mici decat ar fi fost inainte de 1 septembrie, insa, cu ajutorul unui sistem de training performant, deficitul poate fi compensat prin incasari pe alte site-uri, astfel incat venitul la final de perioada sa nu aiba de suferit.

Cum se vad aceste schimbari in studiourile Rich Girls?

Odata ce partenerul nostru LiveJasmin ne-a comunicat schimbarile implementate la inceputul lunii septembrie, am conceput o strategie care sa permita modelelor incepatoare sa isi mentina acelasi nivel al incasarilor, chiar si dupa 1 septembrie.

Am spus in nenumarate randuri ca, pentru a ajunge la incasari mari, ai nevoie de seriozitate, perseverenta si o echipa care sa te ajute sa obtii castiguri de mii de dolari. De aceea, pentru ca un model sa ajunga la performante de acest gen, am conceput un sistem de training care include tehnica multi-site. Aceasta ii permite unul model incepator sa castige de 3 ori mai mult inca de la inceput, fata de un model incepator care lucreaza pe un singur site.

Pe de alta parte, chiar si un model cu experienta in aceasta industrie poate intampina dificultati sa ajunga la incasari mari atunci cand lucreaza in exclusivitate pe un singur site, si cu atat mai dificil va fi dupa noul sistem de procentaj. Insa, prin sistemul intensiv de training dedicat modelelor cu experienta dezvoltat de echipa Rich Girls Studios, un model cu experienta care lucra in exclusivitate pe un site poate castiga, lucrand pe mai multe site-uri, de 3 ori mai mult decat atunci cand lucra doar pe un site.

Rich Girls Studios, cel mai bun studio de videochat la nivel international, are parteneriate profitabile cu cele mai cunoscute si cele mai bune site-uri de videochat. Periodic, echipa noastra de training participa la sesiuni de specializare sustinute de partenerii nostri pentru a putea afla noutatile din industrie si pentru a putea dezvolta continuu sistemul de training care a adus rezultate remarcabile unui numar mare de modele din echipa Rich Girls Studios.

Ne adaptam cu usurinta la orice schimbare datorita echipei noastre performante si credem ca impreuna putem reusi orice ne propunem. Daca vrei sa fii si tu parte din cea mai buna echipa, vino la un interviu. Vei descoperi o multime de beneficii care vin odata cu angajarile in videochat. Tu ce mai astepti?

Alte Noutati